Wkładka bębenkowa dwustronna

( ilość produktów: 963 )

Jeśli chcesz skutecznie chronić swój dom przed włamywaczami, warto zainwestować w nowoczesne technologie zabezpieczeń, szczególnie jeśli chodzi o wkładki profilowe do zamków. Zacznij od wymiany starych wkładek do drzwi, ponieważ doświadczeni włamywacze wyposażeni w odpowiednie narzędzia potrafią otworzyć starsze cylindry w zaledwie kilka sekund. Na szczęście nowoczesne atestowane wkładki profilowe dostępne w tej kategorii są znacznie trudniejsze do sforsowania, co sprawia, że są one teraz najbardziej popularnym wyborem w kategorii zamków antywłamaniowych.
Skorzystaj z filtrowania, aby wybrać odpowiedni rozmiar i rodzaj napędu wkładki, idealnej do Twoich drzwi. Nie trać czasu, znajdź idealną wkładkę do swoich drzwi!

Rozmiar od wewnętrznej strony
Rozmiar od zewnętrznej strony
Marka
Rodzaj napędu wkładki
Bezpieczne sprzęgło
Klasa bezpieczeństwa
Kolor wkładki
Przedziały cenowe
Pokaż tylko

Czym jest wkładka patentowa / wkładka profilowa?

Wkładka bębenkowa to kluczowy element zamków bębenkowych, które zostały nazwane właśnie na jej cześć. Główną zaletą tego rodzaju konstrukcji jest możliwość szybkiej zmiany poziomu zabezpieczenia, poprzez prostą wymianę cylindra blokującego. Składa się ona z dwóch podstawowych części: obudowy i rdzenia.

Obudowa wkładki bębenkowej jest trwała i odporna na uszkodzenia. Jest ona montowana w zamku i pełni rolę zewnętrznej osłony dla wewnętrznego rdzenia. Dzięki solidnej obudowie wkładki bębenkowej, ta część zamka jest chroniona przed próbami manipulacji i uszkodzeniami. Rdzeń wkładki bębenkowej to część, która nadaje jej niezwykłą funkcjonalność. Jest to ruchoma część zamka, którą można obracać przy użyciu klucza lub otwierać i blokować drzwi za pomocą gałki. Dzięki tej elastyczności, wkładka bębenkowa umożliwia łatwe i szybkie otwieranie drzwi w przypadku uprawnionych użytkowników.

Wkładka bębenkowa jest również atrakcyjna pod względem bezpieczeństwa. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji, trudno jest ją sforsować za pomocą tradycyjnych metod włamania, takich jak wytrych czy otwarcie zamka za pomocą siły. To sprawia, że ​​zamki bębenkowe są bardziej odporne na włamania i stanowią skuteczną ochronę przed intruzami.


Wkładka bębenkowa jest niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem dla różnych typów drzwi i zamków. Może być stosowana zarówno w drzwiach wejściowych, jak i wewnętrznych, biurowych czy mieszkalnych. Dzięki swojej elastyczności i możliwości łatwej wymiany cylindra blokującego, można ją dostosować do indywidualnych potrzeb i wymagań.

Zasadniczo wkładki bębenkowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa drzwi. Większość oferowanych w naszym sklepie modeli to tak zwane cylindry profilowe. Można je otwierać i zamykać tylko odpowiednim kluczem. Jeśli są one również dostarczane z kartą bezpieczeństwa, tylko ich właściciel może uzyskać duplikat klucza.

Zastosowanie wkładek profilowych

Wkładki bębenkowe są obecnie najpopularniejszym rodzajem zamków bezpieczeństwa do drzwi i okien, zastępując tradycyjne cylindry owalne i okrągłe. Nie tylko znajdują zastosowanie w drzwiach i oknach, ale również w szafach ochronnych, parkingach podziemnych, szafach rozdzielczych, szlabanach i innych miejscach, gdzie niezawodne zabezpieczenie jest kluczowe.

Wkładki profilowe, które są znormalizowane zgodnie z normą DIN 18252/EN1303, umożliwiają łatwą wymianę niezależnie od producenta. Wkładki bębenkowe są standardowym wyposażeniem w ofercie głównych dostawców rozwiązań zabezpieczeń i zamków.

Dodatkowo, niektórzy producenci oferują wkładki profilowe wraz z kartą bezpieczeństwa. Taki system zapewnia, że tylko osoby posiadające kartę, potwierdzającą ich status właściciela wkładki profilowej, mogą uzyskać duplikat klucza. Dzięki temu unika się produkcji nielegalnych kopii kluczy, które mogłyby wpaść w ręce złodziei i włamywaczy.

Nowoczesne wkładki bębenkowe mogą być zaprojektowane tak, że dopasowane są do jednego lub wielu kluczy. Zazwyczaj wykorzystują one mechanizm krzywki blokującej, która obraca się wraz z kluczem, umożliwiając otwieranie lub zamykanie drzwi lub okna. W przypadku większych lub bardziej wymagających pod względem bezpieczeństwa drzwi i okien, często stosuje się wkładki bębenkowe wyposażone w dwa występy blokujące

Jak zmierzyć wkładkę dwustronną do drzwi?

Wystająca wkładka bębenkowa nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także zagraża bezpieczeństwu. Jednym z najważniejszych elementów w doborze wkładki do drzwi jest wybranie właściwego rozmiar wkładki bębenkowej. Ważne są dwie długości: wymiar wewnętrzny i wymiar zewnętrzny. W jaki sposób są one ustalane? Długość mierzona jest od środka śruby mocującej do wewnętrznej krawędzi drzwi, a następnie od tego samego punktu - środka śruby mocującej do krawędzi zewnętrznej. Ważne jest, aby zmierzyć do krawędzi szyldu drzwiowego, aby później wkładka nie była za krótka. Aby to zrobić, najprościej umieść linijkę pod kątem prostym lub użyj miernika.

Jak wymienić wkładkę do zamka?

Montaż i demontaż wkładek do drzwi nie jest możliwy bez odpowiedniego klucza do wkładki. W zależności od konstrukcji, należy go obrócić o 5 do 90 stopni, aby mechanizm blokujący schował się w obudowie wkładki. Wkładki profilowe blokowane są długą śrubą z gwintem M5. Montaż jest więc bardzo prosty i może być wykonany przez każdego przy pomocy instrukcji obsługi.

Krok 1: Poluzuj śrubę mocującą

Krok 2: Teraz umieść klucz w wkładce profilowej i delikatnie obróć go w lewo lub w prawo, aby mechanizm blokujący schował się w obudowie wkładki. . Następnie, delikatnie pociągnij za klucz, a cylinder samodzielnie się wysunie, nie wymagając przy tym dużej siły.

Krok 3: Aby zainstalować nowy cylinder, włóż go odpowiednią stroną, obracając klucz lekko w lewo lub w prawo, aż mechanizm blokujący zostanie prawidłowo osadzony. Następnie, użyj dostarczonej śruby czołowej, aby dokręcić nowy cylinder.

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 433 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-03
Profesjonalna obsługa, szybka dostawa, produkt zgodny z opisem
2024-06-27
Szybko, bezproblemowo, dobra cena produktu i obsługa zamówienia.
pixel